Skip to main content
Loading...
Posiadamy wieloletnie doświadczenie

Międzynarodowy transport zmarłych

Międzynarodowy transport zmarłych
Sprowadzamy bliskich

Świadczymy usługi transportu zmarłych z całego świata do Polski.

Usługi pogrzebowe
Usługi pogrzebowe

Organizujemy pochówki osób zmarłych. Doradzamy w trudnych momentach.

Kremacje
Kremacje

Posiadamy własne Krematorium, które pracuje całą dobę.

Transport zwłok/urny z prochami z Anglii do Polski krok po kroku

01.

Kontakt telefoniczny z naszym biurem

Pierwszym krokiem w celu sprowadzenia osoby zmarłej z zagranicy, jest kontakt z naszym biurem oraz ustalenie podstawowych informacji na temat usługi którą państwu zapewnimy. Podczas rozmowy podamy państwu również rzetelną wycenę oraz odpowiemy na wszystkie zadane nam pytania.

02.

Kompletacja niezbędnych dokumentów

Następnie, drogą e-mail przesyłamy państwu wymagane formularze (Dostępne również do pobrania na naszej stronie) które trzeba wypełnić oraz odesłać je w formie skanu lub ewentualnie dobrej jakości zdjęcia. Te dokumenty umożliwią nam rozpoczęcie pracy.

03.

Wysłanie karawanu wraz z załogą do odbioru osoby zmarłej z terenu Wielkiej Brytanii

Po uzyskaniu wymaganych dokumentów z odpowiednich instytucji, wysyłamy jeden z naszych certyfikowanych karawanów wraz z profesjonalną i doświadczoną załogą w celu odebrania ciała z kostnicy lub z zakładu pogrzebowego.

04.

W przypadku transportu trumny ze zwłokami, uzyskujemy zezwolenie na wywóz zwłok od lokalnego koronera

Jeśli sprowadzamy trumnę ze zwłokami z terenu Wielkiej Brytanii, jednym z naszym obowiązków jest pozyskanie niezbędnego zezwolenia na wywóz zwłok od lokalnego koronera. Dokument upoważnia nas do odbioru zwłok z kostnicy lub z zakładu pogrzebowego w którym ciało się znajduje.

05.

Odbiór osoby zmarłej, formalności oraz ewentualny ubiór ciała

Na miejscu, przy odbiorze osoby zmarłej, nasza załoga ma obowiązek załatwić wszystkie potrzebne formalności w celu odbioru zwłok lub urny z prochami. W przypadku kiedy to możliwe oferujemy ubiór osoby zmarłej w wybrane poprzednio przez państwa ubrania z naszej garderoby (lub wysłane przez rodzine zmarłego ubrania kurierem na nasz adres). Możemy również na państwa życzenie wykonać fotografię ciała osoby zmarłej w trumnie przed jej zamknięciem.

06.

Odprawa konsularna na terenie Wielkiej Brytanii

Następnie, po odbiorze trumny lub urny, nasza załoga jest zobowiązana do odprawy konsularnej w jednej z placówek RP na terenie Wielkiej Brytanii. Placówki te znajdują się m.in w Londynie, Belfaście, Edynburgu oraz w Manchesterze.

07.

Dowóz trumny/urny na wcześniej ustalony adres

Ostatnim krokiem jest dowóz trumny lub urny do dowolnego zakładu pogrzebowego na terenie Polski, lub na wskazany przez państwa adres.

Ile czasu zajmuję transport osoby zmarłej z terenu Wielkiej Brytanii do Polski?

Apokalipsa działa na rynku pogrzebowym już od ponad 30 lat, wiele lat praktyki i prężnej pracy pozwoliły nam na osiągnięcie jak najwyższej jakości wykonywanej przez nas usługi transportu międzynarodowego zmarłych. Po ustaleniu podstawowych informacji podczas rozmowy telefonicznej z rodziną, oraz kompletacji wszystkich wymaganych dokumentów, jedna z naszych załóg międzynarodowych niezwłocznie jest wysyłana w celu wykonania usługi transportu osoby zmarłej.

Nasze biuro oraz kierowcy regularnie spotykają się z transportem zmarłych z terenu Wielkiej Brytanii, co zapewnia profesjonalne wykonanie usługi. Załogi transportowe które udają się w stronę wysp Brytyjskich również potrafią komunikować się biegle w języku angielskim co ułatwia i usprawnia transport.

Transport osoby zmarłej z Wielkiej Brytanii do Polski potrafi nam zająć od 3 do 7 dni roboczych w zależności od usługi.